IC1206B821R-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IC1206B821R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 150MA 900MOHM SM
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packing Method :
TR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
100MHz
HTS Code :
Series :
IC
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Resistance :
900mOhm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height :
1.4mm
Current Rating :
150mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Weight :
269.88746mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Depth :
1.8mm
Construction :
Chip
Test Frequency :
25MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
820nH
Mount :
Surface Mount
Shielding :
No
Max DC Current :
150mA
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Q @ Freq :
25 @ 25MHz
Number of Functions :
1
Datasheets
IC1206B821R-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD