IAA05015A033V-000-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IAA05015A033V-000-R
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
6-SMD Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Surface Mount
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
15A
Series :
iAA (50W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Package / Case :
6-SMD Module
Supplier Device Package :
6-SMD
Feature :
Remote On/Off, OTP, SCP, UVLO
Power (Watts) :
50W
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Output 1 :
3.3V
Efficiency :
95%
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C~125°C With Derating
Size / Dimension :
1.30Lx0.53W x 0.31 H 33.0mmx13.5mmx8.0mm