IA30ASF10POHT-K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IA30ASF10POHT-K
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Response Frequency :
500Hz
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Sensor Type :
Inductive
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Voltage - Supply :
10V~30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination Style :
Cable Leads
Indicator :
LED
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Factory Lead Time :
7 Weeks
Sensing Distance :
0.394 (10mm)
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Operating Temperature :
-40°C~100°C TA
Series :
IA
Datasheets
IA30ASF10POHT-K
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 IA Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
IA30ASF10POHT-K Overview
IA30ASF10POHT-K Features
IA Series
Operating Temperature: -40°C~100°C TA
Sensing Distance: 0.394 (10mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 500Hz