I40S-EL/3PK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
I40S-EL/3PK
Manufacturer
Fluke Electronics
Description
CLAMP-ON CURRENT TRNSFRMR 3PK
Manufacturer :
Fluke Electronics
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Mount :
Clamp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Weight :
907.18474g
Current Rating :
40A
Series :
REACH SVHC :
No SVHC
Specifications :
Measures AC Current to 40A, BNC Interface
Ratings :
CAT III 600V, CAT IV 300V