I033-N7G0RED40
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
I033-N7G0RED40
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LIGHT ENGINE RED 300LM 40MA
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Type :
LED Engine
Light Emitting Surface (LES) :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Current - Max :
40mA
Height :
2.60mm
Configuration :
Linear Light Strip
Package :
Tray
Wavelength :
Size / Dimension :
304.80mm L x 24.10mm W
Current - Test :
Base Product Number :
I033-N7
Viewing Angle :
150°
Temperature - Test :
Series :
Lens Type :
Flat
Color :
Red
CRI (Color Rendering Index) :
Product Status :
Active
CCT (K) :
Features :
Datasheets
I033-N7G0RED40
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA