HZ0603B751R-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HZ0603B751R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 750 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Functions :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
Ferrite
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current :
0.2A
Packing Method :
TR
Construction :
Chip Bead
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
1608
Impedance :
750Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Width :
0.8mm
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Weight :
56.699046mg
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Number of Lines :
1
Published :
2005
Height :
939.8μm
Case Code (Imperial) :
Depth :
800μm
Max DC Current :
200mA
Mount :
Surface Mount
Frequency :
100MHz
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Filter Type :
FERRITE CHIP
Impedance @ Frequency :
750Ohm @ 100MHz
Series :
HZ
Datasheets
HZ0603B751R-10
Laird - Performance Materials HZ0603B751R-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN