HWS50A-5/R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HWS50A-5/R
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Operating Temperature :
-10°C~70°C With Derating
Voltage - Input :
85V~265VAC 120V~370VDC
Approval Agency :
CE
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
3kV
Current - Output (Max) :
10A
Voltage - Output 1 :
5V
Power (Watts) :
50W
Feature :
Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Efficiency :
84%
Size / Dimension :
4.72Lx1.24W x 3.23 H 119.9mmx31.5mmx82.0mm
Series :
HWS-A (50W)