HWB060S-15-RM
Mfr.Part #
HWB060S-15-RM
Description
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Size / Dimension :
6.69Lx3.62W x 1.50 H 170.0mmx92.0mmx38.0mm
Efficiency :
85%
Max Power Dissipation :
60W
Voltage - Output 1 :
15V
Published :
Current - Output (Max) :
5.2A
Power (Watts) :
60W
Series :
HWB (60W)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output 3 :
Max Output Current :
5.2A
Voltage - Output 2 :
Height :
38.1mm
Current - Output 1 :
5.2 A
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Datasheets
HWB060S-15-RM
HWB060S-15-RM datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at
Manufacturer related products
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 18V 2W SJP