HWB030S-05-RM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HWB030S-05-RM
Manufacturer
Sanken Electric Co., Ltd.
Description
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Manufacturer :
Sanken Electric Co., Ltd.
Product Category :
Max Power Dissipation :
30W
Number of Outputs :
1
Height :
34.036mm
Voltage - Output 2 :
Package :
Bulk
Efficiency :
75%
Published :
Product Status :
Obsolete
Series :
HWB (30W)
Approvals :
CE, cURus, GS
Voltage - Output 3 :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
Size / Dimension :
5.35Lx3.62W x 1.34 H 136.0mmx92.0mmx34.0mm
Type :
Open Frame
Max Output Current :
6A
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 6 :
Minimum Load Required :
Current - Output (Max) :
6A
Voltage - Output 4 :
Current - Output 1 :
6 A
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Feature :
Load Sharing, Universal Input
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Approval Agency :
CE, cURus, GS
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
30W
Features :
Load Sharing, Universal Input
Datasheets
HWB030S-05-RM
HWB030S-05-RM datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 18V 2W SJP