HW1450030000G
Mfr.Part #
HW1450030000G
Description
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM
Insulation Height :
0.591 15.00mm
10 Weeks
Feature :
Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Current - UL :
10A
Wire Strip Length :
9-10mm
Number of Positions :
14
Voltage - UL :
300V
Color :
Black
Pitch :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge or Range - AWG :
12-26 AWG
Datasheets
HW1450030000G
Bulk 0.200 5.08mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HW Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
HW1450030000G Overview
HW1450030000G Features
HW series
HW1450030000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
HW1450030000G Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM