HW0450030000G
Mfr.Part #
HW0450030000G
Description
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
Current - UL :
10A
Voltage - UL :
300V
Wire Strip Length :
9-10mm
Number of Positions :
4
Insulation Height :
0.591 15.00mm
Pitch :
0.200 5.08mm
Color :
Black
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
HW0450030000G
Bulk 0.200 5.08mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HW Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
HW0450030000G Overview
HW0450030000G Features
HW series
HW0450030000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
HW0450030000G Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM