HVG-320-48B
Mfr.Part #
HVG-320-48B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-48V 6.7A
Stock
63
In Stock :
63
Ratings :
IP67
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Dimming :
Analog, PWM
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output :
24V~48V
ROHS3 Compliant
Current - Output (Max) :
6.7A
Series :
HVG-320 (320W)
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Constant Current, Voltage
Power (Watts) :
322W
Approval Agency :
cURus
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Size / Dimension :
9.26Lx3.54W x 1.72 H 235.2mmx90.0mmx43.8mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination Style :
Wire Leads
Efficiency :
94%