HV73V1JTTD204G
Mfr.Part #
HV73V1JTTD204G
Description
RES 200K OHM 2% 1/10W 0603
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
200kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
HV73V1JTTD204G
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD204G
HV73V Series, Thick Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C