HV73V1JTTD113J
Mfr.Part #
HV73V1JTTD113J
Description
RES 11K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
11kOhm
Datasheets
HV73V1JTTD113J
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD113J
HV73V Series, Thick Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C