HV73V1JTTD1132F
Mfr.Part #
HV73V1JTTD1132F
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV73V1JTTD1132F
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD1132F
HV73V Series, Thick Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C