HV73V1JTTD105G
Mfr.Part #
HV73V1JTTD105G
Description
RES 1M OHM 2% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
1MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
HV73V1JTTD105G
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD105G
HV73V Series, Thick Film, 1MOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C