HV73V1JTTD104G
Mfr.Part #
HV73V1JTTD104G
Description
RES 100K OHM 2% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
100kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
HV73V1JTTD104G
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD104G
HV73V Series, Thick Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C