HV73V1JTTD103J
Mfr.Part #
HV73V1JTTD103J
Description
RES 10K OHM 5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
HV73V1JTTD103J
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD103J
HV73V Series, Thick Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C