HV733ATTE9533F
Mfr.Part #
HV733ATTE9533F
Description
RES 953K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
953kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
HV733ATTE9533F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE9533F
HV73 Series, Thick Film, 953kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C