HV733ATTE9312D
Mfr.Part #
HV733ATTE9312D
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
93.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
HV733ATTE9312D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE9312D
HV73 Series, Thick Film, 93.1kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C