HV733ATTE915J
Mfr.Part #
HV733ATTE915J
Description
RES 9.1M OHM 5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
9 Weeks
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Height :
600μm
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Resistance :
9.1MOhm
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated DC :
3kV
Datasheets
HV733ATTE915J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE915J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 9.1MOhm, ±5%, -55°C~155°C