HV733ATTE915G
Mfr.Part #
HV733ATTE915G
Description
RES 9.1M OHM 2% 1W 2512
2
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±2%
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistance :
9.1MOhm
High Voltage, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Height :
600μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
3kV
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
HV733ATTE915G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE915G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 9.1MOhm, ±2%, -55°C~155°C