HV733ATTE914J
Mfr.Part #
HV733ATTE914J
Description
RES 910K OHM 5% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
3kV
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
HV73
Height :
600μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
3kV
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
910kOhm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
HV733ATTE914J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE914J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 910kOhm, ±5%, -55°C~155°C