HV733ATTE914G
Mfr.Part #
HV733ATTE914G
Description
RES 910K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
910kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV
Height :
600μm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
HV733ATTE914G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE914G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 910kOhm, ±2%, -55°C~155°C