HV733ATTE9103F
Mfr.Part #
HV733ATTE9103F
Description
RES 910K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
910kOhm
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
HV73
Voltage - Rated DC :
3kV
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Height :
600μm
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Published :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
HV733ATTE9103F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE9103F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 910kOhm, ±1%, -55°C~155°C