HV733ATTE9103D
Mfr.Part #
HV733ATTE9103D
Description
RES 910K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
910kOhm
Voltage - Rated DC :
3kV
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Height :
600μm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Voltage - Rated :
3kV
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HV733ATTE9103D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE9103D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 910kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C