HV733ATTE9102F
Mfr.Part #
HV733ATTE9102F
Description
RES 91K OHM 1% 1W 2512
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
91kOhm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
2512 (6432 Metric)
Case Code (Metric) :
Datasheets
HV733ATTE9102F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE9102F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 91kOhm, ±1%, -55°C~155°C