HV733ATTE825J
Mfr.Part #
HV733ATTE825J
Description
RES 8.2M OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
3kV
9 Weeks
Pbfree Code :
yes
HV73
Height :
600μm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
8.2mOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thick Film
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE825J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE825J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 8.2MOhm, ±5%, -55°C~155°C