HV733ATTE825G
Mfr.Part #
HV733ATTE825G
Description
RES 8.2M OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Resistance :
8.2mOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Voltage - Rated :
3kV
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Thick Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm