HV733ATTE8252D
Mfr.Part #
HV733ATTE8252D
Description
RES 82.5K OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
82.5kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HV733ATTE8252D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8252D
HV73 Series, Thick Film, 82.5kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C