HV733ATTE824J
Mfr.Part #
HV733ATTE824J
Description
RES 820K OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
3kV
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
HV73
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistance :
820kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
600μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Voltage - Rated :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
HV733ATTE824J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE824J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 820kOhm, ±5%, -55°C~155°C