HV733ATTE824G
Mfr.Part #
HV733ATTE824G
Description
RES 820K OHM 2% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±2%
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
9 Weeks
HV73
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
3kV
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
820kOhm
Height :
600μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power Rating :
1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE824G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE824G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 820kOhm, ±2%, -55°C~155°C