HV733ATTE823J
Mfr.Part #
HV733ATTE823J
Description
RES 82K OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
3000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82kOhm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
HV733ATTE823J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE823J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 82kOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C