HV733ATTE823G
Mfr.Part #
HV733ATTE823G
Description
RES 82K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
1W
Tolerance :
±2%
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
3kV
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Height :
600μm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
3kV
Resistance :
82kOhm