HV733ATTE8204F
Mfr.Part #
HV733ATTE8204F
Description
RES 8.2M OHM 1% 1W 2512
2
Height :
600μm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Resistance :
8.2mOhm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
3kV
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
1W
2512 (6432 Metric)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE8204F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8204F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 8.2MOhm, ±1%, -55°C~155°C