HV733ATTE8203F
Mfr.Part #
HV733ATTE8203F
Description
RES 820K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Thick Film
Voltage - Rated :
3kV
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
3kV
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
820kOhm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
HV733ATTE8203F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8203F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 820kOhm, ±1%, -55°C~155°C