HV733ATTE8203D
Mfr.Part #
HV733ATTE8203D
Description
RES 820K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
600μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
3kV
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Imperial) :
Resistance :
820kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
HV73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
HV733ATTE8203D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8203D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 820kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C