HV733ATTE8202F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE8202F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 82K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount :
yes
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
3kV
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Termination :
SMD/SMT
Height :
600μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
82kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
HV73
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
3kV
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
HV733ATTE8202F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8202F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 82kOhm, ±1%, -55°C~155°C