HV733ATTE8202D
Mfr.Part #
HV733ATTE8202D
Description
RES 82K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
82kOhm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
HV73
Case Code (Metric) :
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height :
600μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
3kV
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE8202D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8202D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 82kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C