HV733ATTE8063F
Mfr.Part #
HV733ATTE8063F
Description
RES 806K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Series :
HV73
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
806kOhm
Datasheets
HV733ATTE8063F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8063F
HV73 Series, Thick Film, 806kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C