HV733ATTE8062F
Mfr.Part #
HV733ATTE8062F
Description
RES 80.6K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
80.6kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
HV733ATTE8062F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE8062F
HV73 Series, Thick Film, 80.6kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C