HV733ATTE7684F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE7684F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.68M OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
7.68MOhm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
HV73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
HV733ATTE7684F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE7684F
HV73 Series, Thick Film, 7.68MOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C