HV733ATTE7682F
Mfr.Part #
HV733ATTE7682F
Description
RES 76.8K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Resistance :
76.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HV733ATTE7682F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE7682F
HV73 Series, Thick Film, 76.8kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C