HV733ATTE685J
Mfr.Part #
HV733ATTE685J
Description
RES 6.8M OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
6.8mOhm
Composition :
Thick Film
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
3kV
9 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height :
600μm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
3kV
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
HV733ATTE685J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE685J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 6.8MOhm, ±5%, -55°C~155°C