HV733ATTE685G
Mfr.Part #
HV733ATTE685G
Description
RES 6.8M OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
3kV
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Thick Film
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Resistance :
6.8mOhm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±2%
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
600μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HV733ATTE685G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE685G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 6.8MOhm, ±2%, -55°C~155°C