HV733ATTE684J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE684J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 680K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
3kV
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Surface Mount :
yes
Resistance :
680kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
HV73
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thick Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE684J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE684J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 680kOhm, ±5%, -55°C~155°C