HV733ATTE684G
Mfr.Part #
HV733ATTE684G
Description
RES 680K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Tolerance :
±2%
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
680kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
3kV
HV73
Voltage - Rated DC :
3kV
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HV733ATTE684G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE684G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 680kOhm, ±2%, -55°C~155°C