HV733ATTE683J
Mfr.Part #
HV733ATTE683J
Description
RES 68K OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
3kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
HV73
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height :
600μm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
3kV
Resistance :
68kOhm
Composition :
Thick Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
HV733ATTE683J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE683J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 68kOhm, ±5%, -55°C~155°C