HV733ATTE6812F
Mfr.Part #
HV733ATTE6812F
Description
RES 68.1K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
68.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE6812F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6812F
HV73 Series, Thick Film, 68.1kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C