HV733ATTE6803F
Mfr.Part #
HV733ATTE6803F
Description
RES 680K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Height :
600μm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
680kOhm
Series :
HV73
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
3kV
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV
Datasheets
HV733ATTE6803F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6803F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 680kOhm, ±1%, -55°C~155°C